Ashtanga Vinyasa jooga Viljandis, hinnakiri, grupitreening, individuaaltund, tunniplaan

minust

Saame tuttavaks

Tere, armas lugeja, saame tuttavaks, minu nimi on Ave Toomjõe. Sündinud ja üles kasvanud olen ma väikelinnas Antslas. Täna elan ja toimetan  kohas nimega Viljandi. Kui ma peale keskkooli asusin elama Tallinnasse ja sealt aegajalt oma vanematele külla sõitsin, siis sai tihti sinna mindud läbi Viljandi. Aga ma poleks eales osanud arvata, et ma võiksin kunagi selles linnas elada. Ometi siin ma täna olen ja seda alates aastast 2020 jaanuar. 

Esimene amet milles ma siin kätt proovisin, oli erivajadusega lapse tugiisik. Umbes teisel ehk ka viimsel aastal, mil ma tugisik veel olin, hakkasin selle kõrvalt läbima nädalavahetustel joogaõpetaja kursust, et ühel hetkel hakata jagama oma praktikat ka teistega.
Ametite poolest olen eelnevalt veel olnud restorani vahetusvanem, sommeljee, turismitalu perenaine, ettekandja nii Eesti kui välismaa erinevates restoranides ning korraldanud ka koolitusi teenindajatele Tallinki  laevadel. Lisaks olen korduvalt osa võtnud aasta kelneri võistlustest, kus tihti saatis mind ka edu. Olenematta sellest, mida ma ette olen võtnud, siis olen seda teinud suure pühendumuse ja hoolivusega. 
 
Oma hingelt olen ma intuitiivne seikleja ja avastaja, kuid seal samas ka vaikne ning sissepoole detailidesse laskuv planeerija. Ma armastan ilu, puhtust ja korrektsust, seda nii ise luues, kui imetledes mida teised selles vallas teinud on. Lisaks sellele, et ma väga naudin oma kodu eest hoolitsemist, siis meeldib mulle ka meisterdamine, käsitöö, origami ning ka aiandus. Hobide nimekirja kuuluvad lisaks joogale veel ka tantsimine, jalgrattasõit, rulluisutamine, suusatamine, matkamine, jalutamine jne. 
 
Ave, saame tuttavaks
Ave, teekond joogas

Minu teekond joogas

Minu teekond joogas sai alguse 2012 aasta veebruaris, mil ma läksin esimest korda Jocke Salokorpi juhendatud tundi. Minu esimene kogemus Ashtanga Vinyasa joogaga oli nagu armastus esimesest silmapilgust, tundsin nagu oleksin jõudnud koju. Kuigi täna minu igapäevane praktika on palju mängulisem ja paindlikum ning sisaldab ka modifikatsioone, siis sellegi poolest ma endiselt jumaldan süsteemset traditsioonilist Ashtanga joogat. 
 
Minu teekonnal on olnud veel palju erinevaid õpetajaid  nagu Terje Salokorpi, Kadi Toom, Grete Rämmal, Aleksei Kazupski ja Marilyn Jurman, kellega koos olen praktiseerinud Ashtangat ning Ly Tolberg kelle juhendusel olen saanud kogeda ka Hatha ja Vinyasa joogat.  Igalt õpetajalt olen saanud miskit, mida tänaseni endaga kaasas kannan ning ka matil praktiseerin. 
 
Esimestel kuudel tundus mulle Ashtanga väga füüsiline ning kohati ka raske, aga mida aeg edasi, seda rohkem ma kogen, et see on suuremalt jaolt meele praktika.  Lisaks sellele, et ma tunnen iga päevaga oma kehas end paremini, siis julgen täna väita, et just tänu sellele joogastiilile, olen peale pikki aastaid toitumishäire küüsis olemist, tagasi ree peale saanud.
 
Aitäh Ashtanga Vinyasa jooga, et oled tulnud minu ellu.
 

Läbitud Erialased Koolitused

  • 2020 – Lastejooga juhendajate koolitus. Juhendaja Kerli Adov.
  • 2021 – Rahvusvaheline RYT 200h joogaõpetajate koolitus. Inbodhi Yoga Tallinn.
  • 2022 – 50h Yoga Alliance continuing education, Vinyasa counts süsteem. Black Dog joogastuudio. 
Ave läbitud koolitused, tibetan singing bowl, tiibeti laulev kauss, vihma pill, Viljandi loodus, nature of Viljandi

Võta ühendust